פיתוח מנהלים


כל אדם זקוק להדרכה במהלך חייו. פיתוח מנהלים הוא אחד הקורסים המבוקשים בארץ. יותר ויותר מנהלים מבינים כי כדי להתקדם, הם צריכים להתעדכן ולהתמקצע.

פיתוח מנהלים – כיצד אפשר להיות מנהל טוב יותר?

בתכנית לפיתוח מנהלים יכולים בעלי תפקידי הניהול לקבל כלים מקצועיים לניהול איכותי ויעיל. השאלה הנשאלת באופן תמידי היא מיהו מנהל טוב. אלה כמה דוגמאות לדרכים שבהן כל מנהל יכול להשתפר:

 • השינוי מתחיל מבפנים – הדבר הראשון שכל מנהל צריך לעשות הוא להחליט אילו דברים הוא היה מעוניין לשפר. האם היחס לעובדים? או אולי קצב העבודה וחלוקת המשימות?
 • לתגמל את העובדים – מנהלים לא מעטים מקבלים את העובדים שלהם כמובן מאליו ואינם טורחים להודות להם על מאמציהם. המחסור בתגמול ובבונוסים עלול לגרום להתמרמרות בקרב העובדים ולהוביל לגל התפטרויות מרצון.
 • להתאים את העבודה לעובד – ישנם מנהלים אשר נוטים להטיל עבודות שונות על עובדיהם ללא התייחסות ליכולות של העובדים ולהתאמתם לתפקיד. תכנית ייעוץ והדרכה למנהלים יכולה לסייע להם לשלב את העובדים בביצוע המטלה המתאימה להם.
 • ניהול זמן – מטבע הדברים, כל חברה או ארגון מקבלים הזמנות שונות מלקוחות, כאשר האתגר הגדול הוא לעמוד בלוח הזמנים ולסיים את המשימות בזמן. לא כל המנהלים יודעים לנהל נכונה את הזמן המוקצב להם, דבר הגורם לעיכוב במשימות ולהפסדים.

  קבוצת גישות למצוינות

  הקבוצה הוקמה בשנת 1987 ע"י דר' צבי ברק מומחה לניהול למדעי ההתנהגות. הרציונל העומד מאחורי הקמת החברה, שבעידן התחרות הקיימת בשוק, בו חברות שואפות לפעילות באיכות גבוהה, במחירים תחרותיים ובמערכות שיווק...

  המשך קריאה

  סמינר - להיות מרצה מצוין

  סמינר ייחודי הכולל אפשרות להתנסות, בהנחייתו של דר' צבי ברק, המשתף מניסיונו הרב - כיצד להיות מרצה מצויין - היוצר חוויה.   הנושאים בהם יעסוק הסמינר: כיצד הופכים לפרזנטורים/ מרצים שיוצרים חוויה...

  המשך קריאה

  הכשרת מנטורים

  הרציונל העומד מאחורי תוכנית ה- Mentoring בארגון, שהוותיק המנוסה והיודע חונך את הצעיר, חסר הניסיון והידע. שני הצדדים מרוויחים, ובארגון נשמר הידע המצטבר. תוכנית ה- Mentoring מאפשרת לגייס בכירים/ ותיקים המהווים...

  המשך קריאה

  התמודדות עם משבר - הלכה למעשה

  מנהלים יקרים, אנחנו בעיצומו של משבר בריאות בעולם בכלל ובישראל בפרט. המשפט השכיח ביותר שנשמע לגבי האמור: "רב הנסתר על הגלוי". בעולם הניהול, תחום אי הוודאות הוא מהאוייבים הגדולים שמשפיעים על יכולת תפקוד...

  המשך קריאה

  פיתוח מנהלים למצוינות

  בעולם שבו עסקים רבים מתחרים באותו התחום מתחרים על ליבם של אותם לקוחות ישנם הבדלים שונים ומשמעותיים שישפיעו על ההצלחה של הארגון וההבדל בין ארגון אחד לאחר. בין הדברים המשמעותיים ביותר הוא סגל המנהלים בארגון. מנהל טוב בנוי ממכלול של מיומנויות ותכונות שניתן לרכוש, לשפר ולבצע בשטח כדי לשפר ולייעל את התוצאות והביצועים בארגון תוך עמידה ביעדים ובחזון הארגון אותו מציבים בעלי הארגון כמובן. אנו בקבוצת גישות למצוינות, פועלים מזה למעלה מ-30 שנה בהכשרה מנהלים, הדרכה וסדנאות פיתוח מנהלים מכל הסוגים: עתודות ניהול, מנהלים בכירים, מנהלי מחלקות, מנהלי פרויקטים, מנהלי סניף, מנהלי קופה ועוד. לפרטים נוספים אודות סדנאות פיתוח המנהלים הבאות שלנו צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

  פיתוח מנהלים – מה שבאמת חשוב

  לסיכום; אלו הם רק חלק מהדברים החשובים ביותר שכל מנהל מוצלח ניחן בהם. קורס פיתוח מנהלים של גישות למצוינות כולל את כל הכלים הללו ועוד כלים רבים ושונים החיוניים לתפקודם של המנהלים וכמובן לביצועים שלהם, של העובדים ושל העסק עצמו.

   

  כלים ומיומנויות החשובות למנהלים ונלמדות בסדנת פיתוח מנהלים של קבוצת גישות למצוינות:

  • חשיבה יצירתית ומנהיגות – מנהלים מתמודדים עם לא מעט אתגרים, קונפליקטים ורב גוניות בעבודה, מול הלקוחות, מול ספקים, מול העובדים ועוד. יהיה עליהם לדעת לא רק להנהיג את הצוות, לגבש חזון ולעבוד לפיו וכן לפתור את האתגרים והקונפליקטים השונים אלא גם לטפל בחסמים שונים, אישיים ובינאישיים כמו חסם ביצירתיות, יחסים רעועים בין העובדים, משברי אמון ועוד.
  • הנעת עובדים וגיבוש החלטות – מנהלים מקבלים המון החלטות במהלך היום וכדאי ללמוד כמה כלים ללימוד קבלת החלטות מושכלות ונכונות לעסק/לארגון. כמו כן ניהול העובדים הוא חלק מרכזי בעבודה ובהצלחה של כל מנהל, בהנחה שאלה מנוהלים בצורה נכונה מבחינה אישית ומקצועית.
  • שינויים, ניהול זמן ותקשורת – עוד כמה מן הנושאים החשובים ביותר הנלמדים בקורס פיתוח מנהלים של גישות מצוינות. כיצד להתמודד עם שינויים בארגון, כיצד להישאר תחרותיים ולהתנהל במצב של משבר, מהם בזבוזי זמן פנימיים וחיצוניים ואיך להיפתר מהם, האצלת סמכויות, סדרי עדיפויות ועוד.
  מעבר לסרגל הכלים