קורס ניהול


כל אדם זקוק להדרכה במהלך חייו. פיתוח מנהלים הוא אחד הקורסים המבוקשים בארץ. יותר ויותר מנהלים מבינים כי כדי להתקדם, הם צריכים להתעדכן ולהתמקצע.

פיתוח מנהלים – כיצד אפשר להיות מנהל טוב יותר?

בתכנית לפיתוח מנהלים יכולים בעלי תפקידי הניהול לקבל כלים מקצועיים לניהול איכותי ויעיל. השאלה הנשאלת באופן תמידי היא מיהו מנהל טוב. אלה כמה דוגמאות לדרכים שבהן כל מנהל יכול להשתפר:

  • השינוי מתחיל מבפנים – הדבר הראשון שכל מנהל צריך לעשות הוא להחליט אילו דברים הוא היה מעוניין לשפר. האם היחס לעובדים? או אולי קצב העבודה וחלוקת המשימות?
  • לתגמל את העובדים – מנהלים לא מעטים מקבלים את העובדים שלהם כמובן מאליו ואינם טורחים להודות להם על מאמציהם. המחסור בתגמול ובבונוסים עלול לגרום להתמרמרות בקרב העובדים ולהוביל לגל התפטרויות מרצון.
  • להתאים את העבודה לעובד – ישנם מנהלים אשר נוטים להטיל עבודות שונות על עובדיהם ללא התייחסות ליכולות של העובדים ולהתאמתם לתפקיד. תכנית ייעוץ והדרכה למנהלים יכולה לסייע להם לשלב את העובדים בביצוע המטלה המתאימה להם.
  • ניהול זמן – מטבע הדברים, כל חברה או ארגון מקבלים הזמנות שונות מלקוחות, כאשר האתגר הגדול הוא לעמוד בלוח הזמנים ולסיים את המשימות בזמן. לא כל המנהלים יודעים לנהל נכונה את הזמן המוקצב להם, דבר הגורם לעיכוב במשימות ולהפסדים.

תשקיעו בעובדים שלכם והם ישקיעו בחזרה

אם ננסה להבין מה הופך עובדים מטובים לטובים יותר, אנחנו נראה שיש כמה דברים שיכולים להשפיע על כך. למשל: האם אתם באמת משקיעים בעובדים שלכם או לא? האם אתם טורחים...

המשך קריאה

רוצים להיות המנהלים הבאים?

רוצים לקחת עובדים שלכם, להשקיע בהם ולהפוך אותם למנהלים? אם כך, אתם בוודאי תוהים איך אפשר לעשות זאת. מה באמת יכול להפוך עובד למנהל טוב? והאם זה רק עניין מולד?...

המשך קריאה

איך לגרום לשליטה מלאה בעבודה?

אם אתם מנהלים עסק שיש בו מחלקות שונות, אתם בוודאי מבינים את החשיבות של השקעה בכל אחת מהמחלקות הללו והעובדים בה. למשל, זו יכולה להיות מחלקת המכירות או מחלקת השירות....

המשך קריאה

איך רוכשים מיומנות ניהול?

אם יש לכם מספר עובדים בחברה , אתם בוודאי מבינים היטב שעליכם להשקיע בהם. העובדים שלכם צריכים להרגיש שהם מקבלים מכם את הטוב ביותר. לכן ברור מדוע על סדנאות לעובדים...

המשך קריאה

פיתוח מנהלים למצוינות

בעולם שבו עסקים רבים מתחרים באותו התחום מתחרים על ליבם של אותם לקוחות ישנם הבדלים שונים ומשמעותיים שישפיעו על ההצלחה של הארגון וההבדל בין ארגון אחד לאחר. בין הדברים המשמעותיים ביותר הוא סגל המנהלים בארגון. מנהל טוב בנוי ממכלול של מיומנויות ותכונות שניתן לרכוש, לשפר ולבצע בשטח כדי לשפר ולייעל את התוצאות והביצועים בארגון תוך עמידה ביעדים ובחזון הארגון אותו מציבים בעלי הארגון כמובן. אנו בקבוצת גישות למצוינות, פועלים מזה למעלה מ-30 שנה בהכשרה מנהלים, הדרכה וסדנאות פיתוח מנהלים מכל הסוגים: עתודות ניהול, מנהלים בכירים, מנהלי מחלקות, מנהלי פרויקטים, מנהלי סניף, מנהלי קופה ועוד. לפרטים נוספים אודות סדנאות פיתוח המנהלים הבאות שלנו צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

פיתוח מנהלים – מה שבאמת חשוב

לסיכום; אלו הם רק חלק מהדברים החשובים ביותר שכל מנהל מוצלח ניחן בהם. קורס פיתוח מנהלים של גישות למצוינות כולל את כל הכלים הללו ועוד כלים רבים ושונים החיוניים לתפקודם של המנהלים וכמובן לביצועים שלהם, של העובדים ושל העסק עצמו.

 

כלים ומיומנויות החשובות למנהלים ונלמדות בסדנת פיתוח מנהלים של קבוצת גישות למצוינות:

  • חשיבה יצירתית ומנהיגות – מנהלים מתמודדים עם לא מעט אתגרים, קונפליקטים ורב גוניות בעבודה, מול הלקוחות, מול ספקים, מול העובדים ועוד. יהיה עליהם לדעת לא רק להנהיג את הצוות, לגבש חזון ולעבוד לפיו וכן לפתור את האתגרים והקונפליקטים השונים אלא גם לטפל בחסמים שונים, אישיים ובינאישיים כמו חסם ביצירתיות, יחסים רעועים בין העובדים, משברי אמון ועוד.
  • הנעת עובדים וגיבוש החלטות – מנהלים מקבלים המון החלטות במהלך היום וכדאי ללמוד כמה כלים ללימוד קבלת החלטות מושכלות ונכונות לעסק/לארגון. כמו כן ניהול העובדים הוא חלק מרכזי בעבודה ובהצלחה של כל מנהל, בהנחה שאלה מנוהלים בצורה נכונה מבחינה אישית ומקצועית.
  • שינויים, ניהול זמן ותקשורת – עוד כמה מן הנושאים החשובים ביותר הנלמדים בקורס פיתוח מנהלים של גישות מצוינות. כיצד להתמודד עם שינויים בארגון, כיצד להישאר תחרותיים ולהתנהל במצב של משבר, מהם בזבוזי זמן פנימיים וחיצוניים ואיך להיפתר מהם, האצלת סמכויות, סדרי עדיפויות ועוד.