פיתוח וייעוץ ארגוני

הפעלת צוותי יועצים ארגוניים לחברות ולארגונים


גישות רכשה ניסיון רב בהפעלת צוותים של יועצים ארגוניים – לפיתוח וייעוץ ארגוני, תוך התייחסות למבנים ארגוניים, תהליכי פנים וחוץ בארגון, ופיתוח הגורם האנושי.

גישות כחברת ייעוץ והדרכה מעמידה לרשות לקוחותיה שירותי פיתוח וייעוץ ארגוני, עם אפשרות לתהליך פעילות מלא או לחילופין לפעילות אחת משלושת רבידי התהליך:

אבחון ארגוני ממוקד קצר מועד –  שבו התפוקה הינה דו"ח המשקף את מצב הארגון כולל חוזקות, חולשות, חסמים והזדמנויות לצמיחה, ותכנית פעילות מומלצת.

האבחון מבוצע בשיתוף פעולה מלא עם הנהלת הארגון, מבוסס על רעיונות עם מנהלים ובעליי תפקידים, תצפיות בשטח, חומר מקצועי, וניסיון מצטבר בתחום.

משך זמן משוער:  היות ותהליך האבחון המבוצע ע"י צוות גישות הינו ממוקד בצרכים של הארגון לשיפור תפקוד או/ו  שיפור ביצועים בשורת הרווח,  פיתחנו מיומנות לבצע את תהליך האבחון בממוקד במסגרת זמן קצובה: שבועיים- שלושה בלבד.

ההתערבות – לאחר שלב האבחון, הצגתו בפני דרגיי הניהול של החברה, וקבלת אישור לגבי התאמתו, ניתן לעבור לשלב ההתערבות.

שלב ההתערבות מבוצע בליווי היועץ הארגוני ובניצול כוחות ההדרכה המקצועיים של קבוצת גישות המתורגלים לעבודה משותפת עם צוות הייעוץ למימוש תהליך ההתערבות הארגונית.

תהליך ההתערבות מלווה במדידה של התפוקות הנדרשות בכדי שניתן יהיה לכמת את הערך של השינוי.

משך זמן משוער ככלל התאמת תפקוד הגורם האנושי המצוי לתפקוד הרצוי אורך בין שלושה לשישה חודשי עבודה במעורבות מנהלים, בעליי תפקידים, ועובדים.

שימור וההערכה –  בכדי לשמר את השינוי  ולאפשר הטמעתו לאורך זמן ב-DNA של החברה, מומלץ לגבש תוכנית שנתית לפיתוח מנהלים ולהדרכת עובדים אשר תמצב את התנהגותם ומיומנויותיהם לצרכים החדשים.

התכנית נבנית בשיתוף פעולה מלא עם צוות הניהול של הארגון ובתיאום מלא עם מנהל הארגון, מנהל מש"א, מנהל הדרכה.

כמו כן, מומלץ במקביל ללוות את התהליך בהערכה שיטתית בכדי לעדכן פעילויות במידת הצורך ולאפשר כימות הצלחת השינוי על פני זמן.

  מה אפשר ללמוד מסרטי אינדיאנה ג'ונס…

  חומר למחשבה ברמה האישית והארגונית לכל העוסקים בהדרכה, בוודאי לנו - אנשי הייעוץ הארגוני, קיימת הזכות ללמוד מעולמות תוכן אחרים (סרטים, מטאפורות וכד') על מנת להעשיר את ניסיוננו ואת עולם הדימויים...

  המשך קריאה

  הכנה לפרישה/פיטורים

  גישות הדרכה וייעוץ רכשה ניסיון רב בגיבוש תכניות לפרישה ולפיטורים, ובכלל זה - סדנאות, הרצאות ותכניות ליווי.

  המשך קריאה

  ללמוד מהטבע - ולהתחיל מחדש

  ט"ו בשבט שזכה לכינוי "ראש השנה לאילן" מאפשר לנו התבוננות בתהליכים שהטבע יצר טרם התערבות האדם. בתקופה זו של השנה, האילנות מסיימים את תרדמת החורף ונערכים לתקופת הפריחה של האביב. במילים אחרות,...

  המשך קריאה

  פיתוח הדרכה בארגונים

  מה כולל התהליך? פיתוח הדרכה והכשרת עובדים בארגון חשובים לכל ארגון שרוצה למצות את הפוטנציאל שלו. הדרכה וסדנאות לעובדים עוזרים לרענון ומסייעים לפיתוח הארגון, הם מונעים שחיקה של עובדים ויוצרים תחושה...

  המשך קריאה
  מעבר לסרגל הכלים