פיתוח הדרכה


מרבית העובדים המתקבלים לעבודה בארגון זה או אחר שואפים ללמוד דברים חדשים ולהתקדם, והם שמחים לקבל הדרכה בתחום אשר יעביר אותם לתפקיד הבא. פיתוח הדרכה הוא אחד הכלים החיוניים לשמירה על העובד בארגון, למניעת מצבים של שחיקה בעקבות עבודה מונוטונית ולעידוד העובדים לתרום להתפתחות הארגון שבו הם נמצאים. פיתוח ההדרכה הוא למעשה אסטרטגיה לטווח ארוך, המאפשרת לשפר את ביצועי הארגון ולהתמודד עם השוק התחרותי.

פיתוח הדרכה בארגונים וחברות

פיתוח הדרכה נדרש בכל ארגון וחברה אשר מעוניינת לפתח את העובדים והמנהלים שלהם במחלקות השונות. אלה כמה דוגמאות למחלקות בולטות שבהן מומלץ להכין מערך הדרכות:

 • הדרכה למחלקת שירות לקוחות – מחלקה זו משפיעה על שביעות רצונו של הלקוח מהשירות שהוא מקבל, ולכן על עובדיה לעבור הדרכות אשר יסייעו להם להתמודד עם כמויות הפניות הרבות שהם מקבלים בכל יום. בהדרכות ילמדו אנשי מחלקת השירות על הדרך הטובה ביותר לזהות לקוח, יקבלו טיפים לניהול משא ומתן עם לקוח "עקשן" וכלים לטיפול בתלונות ויעברו סדנת התמודדות עם לחץ.
 • הדרכה למחלקת מכירות – במקרים רבים אנשי המכירות אחראים על הרווחים העיקריים של הארגון. הם משכנעים אנשים להצטרף אל החברה כלקוחות ומגדילים בכך את ההכנסות הכספיות. המכירה אינה רק עבודה, אלא גם אמנות, ולכן על אנשי המכירות לעבוד הדרכות בנושאים כמו אמנות השכנוע והתמודדויות עם התנגדות נמרצת של איש השיחה שלהם לרכישת מוצר החברה.
 • הדרכת בטיחות – הדרכה זו רלוונטית לכלל העובדים מהמחלקות השונות ומטרתה העיקרית היא לרענן את כללי הבטיחות. ההדרכה חיונית לא רק לעובדים במקומות שיש בהם סיכון (כמו עובדי שטח או חשמלאים), אלא גם לעובדי משרד. בהדרכה זו עוברים על נושאים חשובים כמו ירידה למקלטים בעת מלחמה, התנהגות נכונה בעת רעידת אדמה או פתחי הימלטות במקרה של שריפה.

  מה אפשר ללמוד מסרטי אינדיאנה ג'ונס…

  חומר למחשבה ברמה האישית והארגונית לכל העוסקים בהדרכה, בוודאי לנו - אנשי הייעוץ הארגוני, קיימת הזכות ללמוד מעולמות תוכן אחרים (סרטים, מטאפורות וכד') על מנת להעשיר את ניסיוננו ואת עולם הדימויים...

  המשך קריאה

  פיתוח וייעוץ ארגוני

  גישות רכשה ניסיון רב בהפעלת צוותים של יועצים ארגוניים - לפיתוח וייעוץ ארגוני, תוך התייחסות למבנים ארגוניים, תהליכי פנים וחוץ בארגון, ופיתוח הגורם האנושי. גישות כחברת ייעוץ והדרכה מעמידה לרשות לקוחותיה שירותי...

  המשך קריאה

  הכנה לפרישה/פיטורים

  גישות הדרכה וייעוץ רכשה ניסיון רב בגיבוש תכניות לפרישה ולפיטורים, ובכלל זה - סדנאות, הרצאות ותכניות ליווי.

  המשך קריאה

  ללמוד מהטבע - ולהתחיל מחדש

  ט"ו בשבט שזכה לכינוי "ראש השנה לאילן" מאפשר לנו התבוננות בתהליכים שהטבע יצר טרם התערבות האדם. בתקופה זו של השנה, האילנות מסיימים את תרדמת החורף ונערכים לתקופת הפריחה של האביב. במילים אחרות,...

  המשך קריאה
  מעבר לסרגל הכלים