מנטורינג

קורס מנטורינג

בעולם התעסוקה סגל ההנהלה לרוב מתחלק לשני סוגים של מנהלים – מנהלים אשר מנהלים את תהליכי העבודה בלבד, ומנהלים אשר מלבד עבודתם כמנהלי מחלקות או צוותים גם מהווים דוגמה אישית ומשמשים כמנטורים למנהלים אחרים ולעובדים תחתם. כחלק מתרבות ארגונית חיובית, מחקרים מעידים כי מנהלים אשר משמשים כמנטורים תורמים הרבה יותר במקום עבודתם, הן לעובדים והן למנהלים אחרים והם מסייעים להפוך את הארגון או החברה לאפקטיביים יותר. לכן, ארגונים, חברות ובעלי עסקים רבים מעוניינים להסב חלק מצוות ההנהלה גם למנטורים שיעניקו ערך מוסך משמעותי. על מנת לעשות כן, הם מחפשים קורס מנטורינג אשר יעניק לעובדים שמיועדים להסבה את הכלים, המיומנויות והכישורים הרלוונטיים. קורסים מעין אלו מומלץ לעשות בגישות הדרכה ויעוץ מקבוצת גישות למצוינות, אשר מומלץ על ידי רבים וידוע בזכות הגישה המקצועית והחדשנית שהוא מציע ללקוחותיו.

מה לומדים בקורס מנטורינג?

בסופו של יום, מנטורינג היא שיטה המתבססת על פיתוח אישי והשגת יעדים אישיים וארגוניים בזכות הקשר של העובד עם המנטור, המושתת על שיתוף בניסיון מקצועי ואישי, שיתוף בידע אישי והתמקצעות בתחומי מומחיות, כמו גם בערכים והשקפות. על מנת להפוך את התהליך לאידיאלי ואופטימלי,  חשוב לא לוותר על קורס מנטורינג שיעניק את הכלים הרלוונטיים. ההדרכה תכיל בהתחלה הסבר על שלבי המנטורינג ותיאום ציפיות. לאחר מכן, המשתתפים בקורס ילמדו כיצד להתמודד עם נקודות משבר בהליך ומהיכן לשאוב את מקורות העוצמה של המנטור. העוצמה הרגשית של המנטור היא מוטיב מרכזי בהליך, ולכן הקורס יתמקד בו באופן מעמיק, משום שמשם הוא יוכל לשאוב את המוטיבציה וההשראה ולהעבירם למי שהוא מדריך. אינטליגנציה רגשית ואמפטיה אף הם ייחקרו לעומק בקורס, כיצד להשתמש באמפטיה לטובתנו על מנת לקבוע ולעמוד ביעדים שנקבע.

ללמוד להיות מנטור מהמומחים בתחום

אנחנו בגישות הדרכה ויעוץ מקבוצת גישות מכשירים את המדריכים והקואוצ'רים הבאים של התעשייה והחברות המובילות ומעבירים סדנאות והדרכות לגופים שונים. בין הקורסים שאנו מציעים ללקוחותינו ניתן למצוא כמובן קורס מנטורינג, אך גם הדרכות לעובדים כמו הדרכת מכירות, הדרכת בטיחות ועוד. אנחנו עושים את עבודתנו מתוך אמונה שלמה שלבעלי עסקים, חברות ואפילו לאדם פשוט יש פוטנציאל להתייעל ולהשתפר בעבודה ובחייו האישיים, ובעזרת כלים שפיתחנו ושיטות הדרכה אנחנו מעבירים את זה הלאה.

מנטורינג

קורס מנטורים

ישנם סוגים שונים של מנהלים, בעוד ששניים מתוכם בולטים ופופולריים במיוחד – מנהלים המפקחים אך ורק על תהליכי העבודה, ומנהלים שמלבד חובותיהם הניהוליות, הם משמשים דוגמה ומשמשים כמנטורים למנהלים ולעובדים אחרים שבפיקוחם, מייעצים, עוזרים ומחזקים את הקשר בין העובד לארגון. כחלק מהתרבות הארגונית, מנהלים שמבצעים גם מנטורינג בנוסף, תורמים באופן משמעותי למקום עבודתם ומשפרים את האפקטיביות של הארגון. כתוצאה מכך, ארגונים, חברות ובעלי עסקים רבים להוטים להפוך חלק מצוות הניהול שלהם למנטורים שיכולים להציע ערך משמעותי. כדי להקל על המעבר הזה, ארגונים רבים עובדים יחס עם מקומות שמעבירים קורסי מנטורינג שמכשירים את העובדים או המנהלים שנבחרו ומספקים כלים חשובים.

למה ללמוד מנטורינג

מנטורינג היא שיטה הסובבת סביב צמיחה אישית והשגת יעדים, בין אם בתוך הארגון או עבור עצמכם. מנטור טוב משתמש בחוויות מקצועיות ואישיות, כמו גם ידע ומומחיות בתחומים ספציפיים, על מנת להעביר ערכים וליצור נקודות מבט משותפות. כדי להבטיח שהתהליך בהפיכת מנהל למנטור יהיה יעיל ואופטימלי, יש חשיבות מכרעת לצייד אותו בכלים הנדרשים כדי שידע לעשות זאת. כאשר אתם בוחרים בקורס מנטורינג, הוא יספק סקירה כללית של השלבים השונים בהדרכה, ילמד את המשתתפים כיצד לנווט דרך מצבים מאתגרים שעלולים להיווצר במהלך התהליך ובכך, לעזור למנטור העתידי למצוא מאילו מקורות לשאוב את הכוח שלהם. היבט מרכזי בהכשרה יעמיק בהבנה והגברת החוסן הרגשי של המנטור, אשר ישמש כאבן יסוד שתאפשר מוטיבציה והשראה אותם יוכל המנטור להעביר ביעלות לחניכים שלו.

איפה אפשר לקחת קורס בנושא

קורס מנטורינג מוצלח יחקור בהרחבה אינטליגנציה רגשית ואמפתיה. המשתתפים יקבלו תובנות לגבי רתימת האמפתיה ככלי רב עוצמה להשגת מטרות. בגישות הדרכה ויעוץ מקבוצת גישות תקבלו הכשרה כוללת הנועדה להפוך אתכם למנטורים ולקואצ'רים העתידיים. אצלנו תוכלו למצוא קורס מנטורינג מקצועי ומקיף, כמו גם, הדרכות שונות לעובדים – הדרכת מכירות, הדרכת בטיחות ועוד כלים חשובים למנהלים ולעובדים כאחד. אנו שמים דגש על הפוטנציאל של אנשים להשתפר ולייעל תהליכים הן בחייהם האישיים והן המקצועיים ובעזרת הכלים שפיתחנו, אנו מעבירים הלאה את הידע הנרחב שברשותנו כדי לשפר את חייהם של אחרים.

תשקיעו בעובדים שלכם והם ישקיעו בחזרה

אם ננסה להבין מה הופך עובדים מטובים לטובים יותר, אנחנו נראה שיש כמה דברים שיכולים להשפיע על כך. למשל: האם אתם באמת משקיעים בעובדים שלכם או לא? האם אתם טורחים...

המשך קריאה

רוצים להיות המנהלים הבאים?

רוצים לקחת עובדים שלכם, להשקיע בהם ולהפוך אותם למנהלים? אם כך, אתם בוודאי תוהים איך אפשר לעשות זאת. מה באמת יכול להפוך עובד למנהל טוב? והאם זה רק עניין מולד?...

המשך קריאה

איך לגרום לשליטה מלאה בעבודה?

אם אתם מנהלים עסק שיש בו מחלקות שונות, אתם בוודאי מבינים את החשיבות של השקעה בכל אחת מהמחלקות הללו והעובדים בה. למשל, זו יכולה להיות מחלקת המכירות או מחלקת השירות....

המשך קריאה

איך רוכשים מיומנות ניהול?

אם יש לכם מספר עובדים בחברה , אתם בוודאי מבינים היטב שעליכם להשקיע בהם. העובדים שלכם צריכים להרגיש שהם מקבלים מכם את הטוב ביותר. לכן ברור מדוע על סדנאות לעובדים...

המשך קריאה