הרצאות בזום

הרצאה מרתקת יכולה לחולל פלאים ליכולות של העובדים בכל ארגון. בין אם הנושא קשור באופן ישיר לתחום הפעילות שלהם ובין אם מדובר על תוכן כללי יותר, מרצים מיומנים יודעים לספק למגוון רחב של בני אדם ידע חדשני וחיוני, כלים אפקטיביים וכמובן חוויה חיובית מאוד. אמנם האסוציאציה הראשונה של הרצאה היא אולם גדוש בנשים וגברים שיושבים מול במה ועליה מרצה, אבל העולם כידוע משתנה, ובקצב מהיר, ולכן כיום מקובל לקיים הרצאות בזום – מבלי לפגוע באפקטיביות שלהן. 'גישות מרצים', מקבוצת גישות למצוינות, מציעה מבחר אפשרויות של הרצאות דרך הזום, כולן מותאמות לקהל היעד הספציפי ומועברות ע"י מרצים מנוסים.

 

מבחר אפשרויות של הרצאות בזום

* מצוינות במעגלי חיים שונים – עובדים מצוינים הם כמובן נכס לארגון. הרצאה שהופכת עובדים למצוינים ובנוסף מאפשרת להם להצטיין גם במעגלי החיים האחרים היא נכס עוד יותר יקר ערך, בזכות העלאת מפלס המחויבות של העובדים לארגון במקביל להפיכתם לטובים הרבה יותר.

* אינטליגנציה רגשית – אחת היכולות החיוניות ביותר בעולם של ימינו, הן במישור המקצועי והן במישור האישי. כלים שונים מתחום זה, שהתפתח באופן משמעותי בשנים האחרונות, משפרים את היכולת להשפיע לטובה על הסביבה, להגיב נכון לשינויים, לגלות אמפתיה וכך להעצים אחרים, ועוד.

* קבלת החלטות – הרצאה שמסייעת למי שמתקשה להחליט – ובעידן של אינספור אפשרויות יש לא מעט מצבים שבהם "מרוב עצים לא רואים את היער". הכלים היישומיים מאפשרים לזהות את כל האלטרנטיבות הקיימות, לנתח אותן במדויק ולנהל תהליך בחירה מסודר, יעיל ומועיל.

* הופעה כובשת – אנחנו חיים בעידן ויזואלי שמחייב חשיבה גם על ההופעה החיצונית ולא רק על הכישורים וההתנהגות. ידע רלוונטי מתחום מדעי ההתנהגות יסייע למשתתפים בהרצאת זום זו ליצור לעצמם את התדמית הנכונה ביותר עבורם.

 

מרצים מנוסים ומקסימום אימפקט – גם דרך מחשב

הרצאות בזום מחייבות כישורים ספציפיים – והמרצים של גישות מצוידים גם בהן, לאחר שכבר צברו לא מעט ניסיון בהעברת הרצאות דרך המחשב והמסכים. ההרצאות קולחות, מלוות בדוגמאות מחכימות ומתאפיינות בגישה פרקטית מאוד, כך שכל עובד ועובדת יצאו מהן עם תובנות חדשות ועם כלים שניתן להשתמש בהם – הן לטובת הארגון והן לטובתם האישית.

 

סדנאות בזום

זום – ובשמה המלא, Zoom Video Communications – הוקמה בקליפורניה כבר ב-2011. ב-2019 היא הונפקה בנאסד"ק ושוויה הוערך אז בכ-16 מיליארד דולר – וכשפרצה מגפת הקורונה היא כבר הפכה לשם נרדף לאינטראקציות מרובות משתתפים אונליין. סדנא שמועברת דרך הזום היא אופציה בעלת יתרונות משמעותיים לחברות וארגונים, ולא רק בשל הצורך לשמור על כללי הריחוק הפיזי אלא גם בזכות היעילות המרבית. קבוצת גישות למצוינות מציעה מבחר רחב של סדנאות בזום שמשפרות במידה ניכרת מיומנויות חיוניות של עובדות ועובדים בכל המחלקות החשובות.

 

האפשרויות השונות של סדנאות בזום

* הדרכת מכירות – סדנת זום עם דגש על מכירות בעידן הדיגיטלי כולל שימוש מושכל ברשתות חברתיות, מכירות טלפוניות (טלמיטינג / טלמרקטינג), יצירת פרזנטציות מנצחות, נטרול התנגדויות, תשאול לקוחות ועוד.

* מצוינות בשירות לקוחות – לרבות טיפול יעיל במיוחד בתלונות ומתן מענה נכון ללקוחות שמוגדרים כ"קשים".

* תקשורת בינאישית אפקטיבית – פיתוח מיומנויות רלוונטיות ובפרט הקשבה ופתיחות, תקשורת לא מילולית, מסרים סמויים ומסרים גלויים, קבלת משוב אפקטיבי ומתן משוב שכזה, ועוד.

* חשיבה יצירתית – מתן כלים יעילים כגון דמיון מודרך, ריפריימינג, אסוציאציות, הקשבה לקול הפנימי וניגודים והפכים, טכניקות נוספות לניפוץ מחסומים נפוצים שמקשים על יצירתיות בחשיבה, פיתוח מיומנויות בהתמודדות מול אילוצים ובעיות, דרך פיתוח חשיבה יצירתית, שבירת מחסומים וקיבעונות והקניית צורות ראיה שונות ומגוונות והקניית תרבות ארגונית שמעודדת זוויות ראייה מרובות על-מנת להתמודד היטב עם אילוצים ועם המציאות באופן כללי.

* התמודדות עם לחץ ושחיקה – סדנה חיונית במיוחד בכל תקופה, ובפרט במדינה כמו ישראל. הדגש הוא כמובן על מתחים ולחצים במסגרת העבודה, אולם את הכלים שמאפשרים לזהות מצבים אלה ולהגיב אליהם בדרך נכונה ניתן ליישם בכל מעגלי החיים.

 

מנחים מנוסים, תכנים עדכניים

הסדנאות השונות מועברות על-ידי המנחים המנוסים במיוחד של גישות הדרכה וייעוץ (שמהווה חברת בת של קבוצת גישות למצוינות). החברה מעבירה הדרכות והרצאות מאז 1987, וכל נשות ואנשי המקצוע בה מקפידים על למידה מתמדת ושכלול היכולות – עובדה שבאה לידי ביטוי גם במסגרת סדנאות בזום. הסדנאות בנויות כך שניתן להתאים אותן באופן מושלם למאפיינים הספציפיים של כל חברה, והאופי החווייתי שלהן מבטיח מקסימום למידה מצד העובדים ומקסימום תועלת לחברה או לארגון.