סדנת הכנה לפרישה

סדנת הכנה לפרישה

תכנית הערכות לפורשים ממסגרות ארגוניות

"פרישה יוצרת הזדמנות"

תכנית הכנה פנים ארגונית לפורשים הכוללת - 
סדנא חוויתית, הרצאות אורח, דיונים קבוצתיים, מפגשים עם כל הגורמים הרלוונטים, וסיורים מקצועיים.   תכנית הכנה לפרישה של גישות הדרכה וייעוץ פועלת לרווחת הארגון בשני מישורים מרכזיים-

א. מתן אפשרות לפורשים לצאת לדרך חדשה מחוזקים ומגובשים.
ב. העברת מסר בארגון שועד העובדים והנהלת החברה נושאים באחריות גם לגבי: "היום שאחריי.." 

פעילות מסוג זה ידועה ביכולת שלה להגביר לאין שיעור את מוטיבציית העובדים בארגון, מתוך הידיעה, כי הארגון מאחוריהם ודואג לרווחתם בעת העבודה, אך גחשוב מכך, גם בעת הפרישה.

רקע: 
מאתגריי המאה ה-21, התמודדות אוכלוסיית הפורשים עם הזמן הפנוי העומד לרשותם.
עובדים ותיקים חולמים על רגע הפרישה, אך כשהוא מגיע, הם נכנסים ל"הלם חברתי", ואינם יודעים כיצד למלא את הזמן הפנוי העומד לרשותם, ורבים מדווחים על בדידות, שיעמום, וחוסר תכלית, בשנים שהם אמורים להיות בהם פוריים, ולהרגיש חיוניים.

 כיום, הנהלות חברות וועדי עובדים פועלים בתחום באמצעות קיום סמינר הכנה לפרישה, בו מוצגים זכויותיהם, אפשרויותיהם, משמעות חזרתם הבייתה וכו'. הבעיה המרכזית היא שהכנה זו מבוצעת בסמוך לפרישה ומנסה להתמודד עם ה"כאן ועכשיו" של הפורש, ואינה מסייעת לו בבניה של אופציה "לקריירה בבחירה", שלאחר הפרישה. 

התכנית "פרישה יוצרת הזדמנות" מתרכזת בשני תחומים מרכזיים:

א. היבט רגשי- התמודדות עם שינוי -

התמודדות עם שינוי שעובד הנדרש לעבור והשפעותיו הפסיכולוגיות, מעבר מעבודה עם מסגרת זמנים מוגדרת, עם מעמד חברתי, דימוי עצמי הנגזר מהתפקיד, וכו', למסגרת שהיא באופן טבעי שונה לחלטין, חוסר מסגרת זמנים, בית שהתרגל לדפוס חיים מסוים וכו'.

ב. היבט פרקטי- פיתוח וגיבוש אופציות שלאחר הפרישה -

החל מפעילויות בתחום ההתנדבות, הכרות עם האפשרויות בתחום, מפגשים עם מנהלי ארגוני התנדבות, מתנדבים, וכו', דרך הכשרה מקצועית לתעסוקה- היכרות עם תחומי תעסוקה מתאימים, בתחומי ייעוץ, מנטורינג, שירות לקוחות, הדרכה, הוראה, ליווי קבוצות, מדריכי תיירים, וכו'. וכלה בפעילויות פנאי מתאימות דוגמאת צפייה בהצגות, פיתוח תחביבים, כתיבה, טיולים וכו'. 

כל אלו, לצד מתן מידע חיוני מטעם גורמים מקצועיים נוספים - סוכן הביטוח (ביטוח פנסיוני), כלכלן (אפשרויות השקעות), רופא ופסיכולוג (השמירה על הבריאות הפיזית והנפשית). 

   

המתכונת המדוייקת לקיום התכנית נקבעת בשיתוף פעולה מלא עם הארגון.

ההמלצה שלנו: תכנית בהיקף 120 שעות הכוללת 15 מפגשים, בתדירות של אחת לשבועיים, על פני השנה שלפני הפרישה. 

 

למידע נוסף אודות תכנית הכנה לפרישה, השאירו פרטיכם בטופס "צור קשר" ונשוב אליכם בהקדם. 

 
יצירת קשר

הרשמה לניוזלטר גישות
לקבלת מודל המצויינות