ייעוץ ארגוני

ארגון המעוניין להתקדם ולהצליח מחפש ייעוץ ארגוני טוב שיכול לסייע לו להשיג את מטרותיו. הייעוץ מאפשר לארגון לאתר פגמים, להתכונן לקראת שינויים המבוצעים לטובתו ולהכין לקראתם את כל העובדים. מומלץ לבחור יועץ ארגוני מקצועי, מנוסה וקשוב אשר יודע להתאים את עבודתו לצורכי הארגון ומיומן דיו כדי לסייע לארגון להגיע אל היעדים שלו. על מנת לאתר יועץ ארגוני טוב, יש צורך להקדיש זמן לחיפוש באינטרנט ולתשאול הסביבה הקרובה (משפחה, חברים או קולגות).

ייעוץ ארגוני – לעבוד עם היועץ ולהצליח

בתקופת השינויים היועץ הארגוני הופך לחלק מהחברה, ולכן חשוב לדעת לעבוד אתו. אלה כמה טיפים לעבודה טובה עם יועץ ארגוני:

  • לפעול בשקיפות – אמנם אין צורך לחשוף ליועץ הארגוני מידע רגיש של הארגון, אך חשוב להיות כן אתו ולספק לו את כל המידע הרלוונטי על הארגון. בדרך זו ניתן יהיה להגיע לשיתוף פעולה מלא בין היועץ הארגוני למנהל.
  • היה נכון להשקיע – ייעוץ ארגוני הוא השקעה לכל דבר ועניין. כדי לבצע שינויים משמעותיים בארגון, מומלץ לפנות זמן לפגישות עם היועץ הארגוני ולביצוע הדרגתי של התהליכים המתוכננים. לא כדאי להסתמך רק על היועץ בביצוע השינויים, מכיוון שכדי להגיע ליעדים האמתיים נדרש מאמץ מצד המנהל ועובדיו.
  • לדעת לקבל החלטות – היועץ הארגוני יכול להציג את האפשרויות השונות, אך המנהל הוא זה שצריך לקבל את ההחלטה בסופו של דבר. לעתים יש צורך לבצע החלטות מורכבות כמי פיטור עובדים או הכשרת עובדים לתפקידים חדשים.
  • לאסוף דעות – כדי להגיע לתוצאות טובות יותר, כדאי להתייעץ עם עמיתים לגבי הדברים שיש לשפר בארגון ולהכין משוב ללקוחות. דעות אלה יעניקו ליועץ הארגוני מידע נוסף, והוא יידע לנתב טוב יותר את התהליכים העובדים על הארגון.

קבוצת גישות – ייעוץ מקצועי לאורך כל הדרך

אם אתם מחפשים מקום המעניק ייעוץ ארגוני איכותי ומקצועי, קבוצת גישות למצוינות היא המקום שלכם. כאן תקבלו תכנית ייעוץ מקצועית מטעם טובי המרצים המובילים כל ארגון להצלחה ולהישגים. קבוצת גישות הוקמה בשנת 1987 על ידי ד"ר צבי ברק – המומחה לניהול ולמדעי ההתנהגות – ומאז ועד היום היא פועלת במטרה לסייע לארגונים להתפתח ולהגשים את השאיפות העסקיות שלהם. בגישות ניתן למצוא מגוון רחב של הרצאות, אימונים אישיים ותכניות לימוד למנהלים ועובדים ממחלקות שונות.