הבוגרים של גישות

אין על הבוגרים של מכללת גישות, זאת עובדה.

בואו קראו על הבוגרים שלנו- "האנשים שעושים את ההבדל"

 
במסגרת פינת "הבוגרים של גישות" אנחנו מעלים בכל שבוע סיפור על בוגרת או בוגר ש"עשו את זה" ממגוון מסלולי הלימוד שלנו.
מעוניינים להופיע בפינה?
מוזמנים לשלוח אלינו מייל ל- marketing@gishot.co.il וניצור אתכם קשר.

מעוניין לקבל פרטים נוספים בנוגע לקורס שלנו?

השאר פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם עם הצעה משתלמת במיוחד:
מעוניין לקבל עדכונים וחדשות מקבוצת גישות.


פנינה ברט, בוגרת קורס הנחיית קבוצות של מכללת גישות.
בעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית.

"לפני 10 שנים עברתי תהליך אישי וארוך, כאשר השלתי ממשקלי כ28 ק"ג, זאת במקביל לעבודתי כעו"ס בתחום שיקום בבריאות הנפש. 
לאחר ההרזיה האישית שלי, התחלתי להנחות שתי קבוצות תמיכה בהרזיה."
"בעקבות זאת החלטתי לעבור לעצמאות במשרה מלאה, להעמיק את הכישורים שלי ולחזק תחום שאני מאד אוהבת והוא קרוב ללבי- הנחיית קבוצות. 
חיפשתי מרחב שייתן לי כלים להעמיק במיומנויות, בכלים, בהבנה של קבוצה, של תהליכים בקבוצה ושל הנעת קבוצה לעבר משימה/מטרה. קבלתי המלצה מחברה ונרשמתי לקורס במכללת גישות."
"הייתי מאד מרוצה מהקורס וחיכיתי בכיליון עיניים לכל מפגש. התכנים היו מאד מאורגנים, מעניינים ורלוונטיים. ההתנסויות עצמן בקבוצת הלמידה היו מקדמות ומאד מלמדות, חווית הלמידה הייתה רצינית ועם זאת חברית. 
היום בעבודתי כמנחת קבוצות אני יכולה לומר בצורה ברורה – הקורס תרם למקצועיות שלי במידה רבה!"

מוטו לחיים- ״תמשיכו ללמוד תמיד. כדי להעמיק גם במה שאתם חושבים שאתם יודעים!"

 

גלי אדיבי, בוגרת קורס הנחיית קבוצות של מכללת גישות.
בעלת תואר ראשון במשאבי אנוש ותואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני.
גלי מנהלת תחום הדרכה ותקשורת פנים בקבוצת אורון.

"רציתי ללמוד קורס הנחיית קבוצות עוד לפני שנכנסתי לתפקידי כמנהלת ההדרכה בחברה. היה לי מאוד חשוב להתפתח, ללמוד ולהתמקצע גם כי אני מאוד אוהבת וגם כי זה מאוד מספק אותי. כל חיי נגעתי בהדרכה באספקטים כאלו ואחרים והנחיית קבוצות הנו חלק בלתי מבוטל מתחום ההדרכה."

"הקורס פשוט טרף את כל מה שידעתי על הנחייה, על קבוצה, ההתהוות שלה והתאמת הצרכים לקבוצה. כל מה שחשבתי שידעתי היה מאוד בסיסי והקורס מאוד העמיק את הידע בתחום. במהלך הקורס למדנו היבטים תאורטיים אבל בעיקר ביצענו מעשי, התנסינו, טעינו, שיפרנו ואצל כל המשתתפים כולל כולם ראו עקומת למידה וזה היה מדהים! און המנחה ליווה אותנו עקב בצד אגודל, הכיל, שיתף ידע ופשוט היה שם מתי שהיינו צריכים אותו! יצאתי עם ארגז כלים מלא!"

מוטו לחיים- ״תעשו רק מה שאתם אוהבים!"

אירה יגורוב, בוגרת קורס ניהול ומיומנויות התנהגותיות של מכללת גישות.

אירה מנהלת את מועדון הבוגרים של IMPACT בארגון ידידי צה״ל (FIDF).
בעלת תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במחקר תרבות הילד ונוער.

"התחלתי לחפש קורס בניהול כי רציתי לקבל כלים להתמודד עם אתגרים יומיומיים בניהול צוות גדול, וכן לעמוד ביעדים שנתיים, וכך הגעתי לגישות.
הקורס נתן לי כלים מעשיים להתמודד עם אתגרי הניהול בכלל, וניהול צוות בפרט. כבר במהלך חודשי הקורס התחלתי ליישם שיטות לתקשורת אסרטיבית, להשתמש במודלים למתן משובים אפקטיביים ולהכניס שינויים באופן העברת הישיבות והפגישות עם הצוות. התוצאות לא איחרו להגיע! נהניתי לראות איך אנחנו גדלים, מתפתחים ומתקדמים בצורה יעילה ומהירה יותר, לעבר היעדים השנתיים שלנו. בדרך לכבוש עוד פסגה!״

מוטו לחיים- ״כל חלומותינו יתגשמו, אם רק יהיה לנו האומץ לשאוף אליהם בהתמדה״ (וולט דיסני)

מרוה מגדלה בדראן, בוגרת קורס הנחיית קבוצות במכללת גישות
מרווה בוגרת תואר ראשון במדעי התנהגות התמחות משאבי אנוש מהמכללה האקדמית נתניה, סיימה לימודי הכשרה למנהיגות חברתית, ניהול וייעוץ ארגוני.
משמשת כרכזת משאבי אנוש ונציבה למניעת הטרדה מינית במכללת אלקאסמי בבקה אלגרבייה ועוסקת כעצמאית בייעוץ ארגוני והנחיית קבוצות בתחום התעסוקה וההעצמה האישית.

"חיפשתי קורס בעל ערך מוסף בתחום שבו אני עוסקת, משאבי אנוש, כך הגעתי להנחיית קבוצות במכללת גישות. רכשתי בקורס ארגז כלים ומיומנויות להנחיית קבוצות בשיטה המשימתית. הכרתי את תפקיד המנחה, התנסיתי בתכנון ובניית מערכי הנחייה בכל שלביה. "
"הצד הפרקטי בקורס היה משמעותי מאוד בהשתלבות בהנחיה. בעזרת הכלים שרכשתי ב"גישות" אני מנחה קבוצות בתחום התעסוקה, מתן שירות, כתיבת קורות חיים, תיאום ציפיות, עבודת צוות, ניהול ומנהיגות, העצמת נשים ונערות וניהול מנהיגותי ועוד."

"כלי ההנחיה שקיבלתי מסייעים לי לקדם את השאיפות שלי, להגיע לעמדות כוח המשפיעות באופן ישיר על קידום נשים ערביות בחברה וסיוע בהשתלבותן בעמדות כוח והשפעה בתחומים שונים בחייהן, קריירה השכלה תעסוקה ופוליטיקה."

חני פישר, בוגרת קורס הנחיית קבוצות משימתית, במכללת גישות 
בעלת תואר בפסיכולוגיה וחינוך, מנהלת שיווק וכוח אדם בעמותת לטם – טבע נגיש לכולם, ומנחת סדנאות בתחום התעסוקה. 
" אני מגיעה מתחום משאבי האנוש אך תמיד נמשכתי לתחום הנחיית הקבוצות והתעסקתי בזה.
חיפשתי המון זמן לימודי הנחיית קבוצות, לאחר בירורים ובדיקות, הגעתי למכללת גישות.
הלימודים בגישות היו מרתקים!! נהניתי מהמקצועיות של המנחה- לילך גבע, וממרקם המשתתפים בקבוצה. הלימודים במכללת גישות הפכו בשבילי את ההנחיה מחוויה למקצוע. הפרזנטציה שעשיתי והדגשים שקיבלתי מלווים אותי עד היום. קיבלתי ארגז כלים להנחיה פרקטית, יכולת לעמוד מול קבוצה בביטחון ולהוביל תהליכים משמעותיים, יכולת בניית סדנה מהחומרים שלי וכו', אך הבונוס הגדול הוא שגם זכיתי בחברים לחיים, חברי אמת- שגם היום אחרי 4 שנים אנחנו חברים בקבוצה פעילה, משתפים בלבטים מקצועיים ודילמות.
מאז פתחתי עסק מורשה ואני מנחת קבוצות בתחום התעסוקה והעצמה אישית, עובדת מול קהל רחב ומגוון, נותנת מענה בכתיבת קורת חיים, הכנה לראיונות עבודה ומבחני מיון, ייעוץ תעסוקתי וליווי מחפשי עבודה".

מוטו לחיים: "במקום שישנו רצון ישנה גם דרך".

עדנה לאופר גלובוס, בוגרת קורס הנחיית קבוצות משימתית, במכללת גישות 
בעלת תואר בעיצוב גרפי B.F.A at School of Visual Art N.Y, מנחת סדנאות לפיתוח יצירתיות.
"עסקתי בעיצוב גרפי כ-18 שנה, רוב השנים כעצמאית בעלת סטודיו בוטיק איכותי לעיצוב גרפי, התמחיתי בפיתוח מותגים ועיצוב תדמית. לפני כ-7 שנים החלטתי לעשות שינוי ולהתמקצע בתחום האסטרטגיה השיווקית, התאהבתי בתחום שדרש העמקה בהבנת הצרכן. 
בסביבה העסקית של היום, פיתוח חדשנות נשען על חשיבה עיצובית ויצירתית מאומצת, דרך עולם זה אני משלבת בין ההנחיה ובין עולם העיצוב. כיום אני מעבירה סדנאות לחיזוק הביטחון היצירתי וחשיבה יצירתית כמנוע לחדשנות עסקית. בסדנאות אלו אני משתמשת בכלי חשיבה יצירתיים לעזור לבעלי תפקיד שונים בעולם העסקי והאקדמי, להבין ש״כולנו נולדנו יצירתיים״ וכי יצירתיות היא היתרון היחסי שלנו כאנשים, משאב שיש לטפח ולחזק ככישור חיים.
בקורס במכללת גישות קיבלתי מיומנות וביטחון ביכולתי להנחות, לטפל בהתנגדויות, לעמוד מול קהל, להיות קשובה לצרכים של הקבוצה, למשב את התהליך ולבנות סדנה בעלת מסרים ותרגילים שמאפשרים למידה מתוך עשייה " .
מוטו לחיים: "לחיות את החיים מתוך סקרנות ואהבת אדם".

נאדיה אבו חמדה, בוגרת קורס הנחיית קבוצות משימתית, במכללת גישות. 
בעלת תואר באימון אישי וניהול, מנחת קבוצות ומאמנת אישית במגוון תחומים.
"כיום אני מנהלת מרכז 'לוטוס' לאימון אישי – مركز لوتس للتنميه الذاتيه. וחברה בשדולת הנשים הדרוזיות . אני מעבירה סדנאות ברחבי הארץ ובחו"ל בתחומי ההעצמה, החינוך המיני, המסע לשינוי והתפתחות האינדיבידואל בחברה (במיוחד בעדה הדרוזית ובמגזר ערבי). בסדנאות אני משתמשת בכלים מתחום האימון והתת מודע, קלפים, מעגלי הקשבה. אולי נשמע מוזר ומעניין אך מדובר במסע אישי לגילוי האושר והחזקות הטמונות בנו. פיתחתי חוברות וערכות קלפים לתרגול העצמה בשפה הערבית, במגוון נושאים: זוגיות, הורות, נשיות ונוער. כיום אני סטודנטית לתואר שני בתחום, מאחוריי מעל 3,000 שעות הנחייה בארץ ובעולם.
הקורס במכללת גישות תרם לי להבין את הבסיס למשמעות ההנחיה בפני קבוצה, כמו כן העניק לי את כלי היסוד להנחייה. חווית הלמידה והתפתחות הקבוצה בקורס תרמה לי המון בהבנת האבולוציה של הקבוצה."
מוטו לחיים: "מחשבה יוצרת מציאות".

גרישה משקיט, בוגר קורס הנחיית קבוצות בשיטה המשימתית, במכללת גישות.
גרישה, דיאטן קליני B.sc ,RD, בוגר קורס תזונת ספורט לדיאטנים קליניים מטעם מכון וינגייט והמרכז לרפואת ספורט בבית חולים הדסה. מסטרנט לתואר שני (MAN) בתזונה והתנהגות באוניברסיטת חיפה.
"היום יש לי קליניקה בה אני מלווה אנשים עם עודף משקל, אנשים המתמודדים עם השמנת יתר, מנותחים בריאטריים, הכוונה לאנשים שעברו או יעברו ניתוחי קיצורי קיבה. אני מנחה קבוצות CBT לשינוי בהרגלי אכילה והתזונה ולשינוי דרך החיים שלהם. 
בגישות למדתי איך להוביל תהליכים קבוצתיים, דבר שמאוד קריטי לי בעבודה מכיוון שבתהליכים אישיים היכולת שלך להגיע לאנשים היא מוגבלת, בנוסף על כך שהמקור לפעמים להשמנה יושב על בסיס של בדידות חברתית, כך שהאינטראקציה בקבוצה תורמת בהתמודדות ובקבלת השינוי. הלימודים בגישות נתנו לי המון כלים פרקטיים ומיומנויות אישיות בנושא של הנחיה, עמידה מול קהל, הכנת מערכי הדרכה, הבנת חשיבות התרגול. מיומנויות אלו תרמו לי המון לאופן בו אני מנחה ומעביר את ההרצאות שלי ומביא את התוכן שלי לתוך הסדנאות".

מוטו לחיים: "אנחנו המקור של עצמנו- יש להתחבר לעצמנו ולהקשיב לקולות הפנימיים שלנו"

מירי מליח, בוגרת קורס ניהול ופיתוח מיומנויות התנהגות, במכללת גישות. 
מירי הינה יו"ר ועד העובדים במועצה המקומית קריית עקרון ומזכירת מנכ"ל המועצה. בעלת תואר במדעי ההתנהגות, כלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון.

"הלימודים במכללת גישות גרמו לי להאמין בכושר המנהיגות שלי ולהכיר בחוזקות שלי.
דבר שתרם לי רבות במהלך ההתמודדות לתפקיד יו"ר ועד העובדים (מירי נמצאת במועצה סך הכל 3 שנים), וכמובן עזר לי לזכות בבחירות. במהלך הקורס קיבלתי כלים פרקטיים ניהוליים שבהם אני משתמשת היום בתפקידי הנוכחי בניהול זמן, בדרכי הצבת יעדים, איתור צרכים בקרב העובדים ועוד.
הקורס היה חווייתי, אפשר להקשיב לתוכן בהרצאות במשך שעות ושזה לא ייקלט, אך כשחווים זאת דרך התנסויות ותרגול המיומנויות פשוט "משתרשות"."

מוטו לחיים : "כל אחד שווה את האמון שלך- עד שהוא מוכיח אחרת"

אדם אורם, בוגר קורס הנחיית קבוצות משימתית, במכללת גישות
בעל תואר בקרימינולוגיה, עם רקע של עשור בתחום התקשורת, ניהול צוותים ומרכזי שירות.
"היום אני מנחה קבוצות בחברת פרטנר לעולמות השירות, המכירה והניהול. במסגרת התפקיד אני מעביר ומפתח סדנאות לעובדים ומנהלים במוקדי השירות על מיומנויות שירות ומכירה, עמידה מול קהל, ליווי והכשרת מנהלים ועובדים חדשים ופרויקטים ייחודיים
הקורס בגישות הועבר בצורה אפקטיבית ופרקטית, הדינמיקה בקבוצה הייתה מדהימה, השינוי האישי שעברתי בגישות הוא כל כך עצמתי שלא הייתי יכול להגיע למצב שאני נמצא בו היום ברמה המקצועית והאישיותית ללא הקורס " 
מוטו לחיים : "תבחר עבודה שאתה אוהב ולא תצטרך לעבוד יותר אפילו יום אחד בחייך"