פיתוח ארגוני מהו

הארגון הדינמי והמתפתח עובר שינויים בכל עת. השכלולים הטכנולוגיים מצריכים הבנה מהירה של מערכות ממוחשבות אשר נועדו לייעל את הביצועיים בארגון וגם שינויים בתקציב משפיעים על החלטות המבוצעות בארגון. פיתוח ארגוני מסייע לחברה או לארגון להתכונן לקראת השינויים התמידיים הפוקדים אותו ולהיערך לכל תרחיש מאתגר שהוא יספוג, כדוגמת התפטרויות של עובדים, החלטות ממשלה או מתחרים חדשים וגדולים המופיעים בשוק.

דברים שכדאי לדעת על פיתוח ארגוני

תכניות בפיתוח ארגוני הופכות למבוקשות יותר בקרב מנהלים וסמנכ"לים. אלה כמה דגשים עיקריים המתארים את התחום:

  • התמקדות בגורמים – הפיתוח הארגוני מתמקד בשלושה פרמטרים המרכיבים את הארגון: מבנה ארגוני, הגורם האנושי (הצוות שמרכיב את הארגון) ותהליכים המתרחשים בארגון.
  • לזהות את הנקודות הבעייתיות – פיתוח ארגוני עוזר לארגון לזהות את נקודות התורפה שלו, נקודות הכשל שבהן יש פגמים, ומסייע בחיזוק נקודות אלה. ברגע שהמנהלים מבינים מה לא בסדר, הם יכולים לפעול למען שינוי בארגונם.
  • שינוי הדרגתי – כל ארגון זקוק לשינוי כלשהו – הקמת מחלקה חדשה, ריענון עובדים במחלקה קיימת, ריענון נהלים ישנים או הכנסת תקנות חדשות. בכל שינוי קיים סיכון כלשהו, שמא הרעיון לא יצלח ויתבטא בבזבוז משאבים בלבד. הפיתוח הארגוני מכין את הארגון לקראת השינוי הרצוי בהדרגה, תוך התמקדות בתכנון מהלך השינוי לפרטי פרטים (כולל גיבוש תכנית שנתית) והטמעתו באופן מחושב ומתון.
  • ליווי לאורך הדרך – היועץ הארגוני מלווה את המנהל לאורך השינוי המתבצע בחברה שלו, תוך שהוא עוקב אחר ההתפתחויות החל מהשלב הרעיוני ועד להגשמת היעד ומימוש הרעיון.

קבוצת גישות – להתפתח אצל מקצוענים

מנהלים ארגון גדול? מרגישים כי הארגון זקוק לשינוי אך אינכם יודעים ממה להתחיל? לגישות יש את הפתרון שאתם מחפשים. קבוצת גישות למצוינות מציעה תכנית פיתוח ארגוני שתסייע לכם לבצע שינויים בארגונכם במינימום משאבים. התכנית מועברת על ידי טובי המרצים, והיא מתמקדת במגוון רחב של נושאים העוזרים לכם להחזיק את הראש מעל למים: ביצוע אבחון ארגוני כדי לאתר הצלחות וכישלונות, התערבות בניהול הארגון, ביצוע פעולות לשימור השינוי הרצוי וליווי המנהלים על ידי אנשי מקצוע. לצוות של קבוצת גישות ניסיון רב בניהול מנהלים ועובדים כאחד, והוא ישמח לסייע כדי לעזור לכם להגיע ליעדים הרצויים.