סדנת הנחיית קבוצות

העולם הטכנולוגי לנו מזכיר לנו כי אנו תלויים זה בזה. חשוב לנו מה כותבים עלינו ברשתות החברתיות והמיקום של אתר האינטרנט שלנו תלוי, בין השאר, במספר הכניסות לאתר. בדומה לכך, חשיבותה של עבודת צוות בארגון אינה מוטלת בספק. הביקוש להעברת הנחיית קבוצות הולך וגובר בקרב מנהלים המעוניינים להקנות לעובדים שלהם את הערכים שבעבודת צוות. שכן, אינטראקציה טובה בין עובדים תוביל לתפוקת עבודה יעילה יותר ותסייע למנהל הארגון להגיע אל המטרות שהוא הציב לעובדים ולעצמו.

מה לומדים בסדנת הנחיית קבוצות

סדנת הנחיית קבוצות חושפת את המשתתפים לנושאים רבים ומגוונים ומשפרת את היכולת שלהם לעבוד כמקשה אחת. אלה כמה מבין הנושאים החשובים הנלמדים בסדנה:

  • מתי התפתחה הקבוצה – כדי לבנות צוות חזק יש צורך ללכת אחורה בציר הזמן כדי לגלות כיצד התפתחה הקבוצה. לאחר שמבינים את היסטוריית היווצרות הקבוצה, ניתן יהיה לעבוד על קידומה.
  • יסודות האינטליגנציה הרגשית – אינטליגנציה רגשית מוגדרת כיכולת לזהות את רגשותיו של האחר. אינטליגנציה זו חשובה לקיומה של הקבוצה, מכיוון שהיא מאפשרת לחבריה להתחשב בדעות וברגשות של אחרים ולנהוג בכבוד זה בזה.
  • כל אחד יכול – אחת המטרות של הסדנה היא להכשיר את המשתתפים ביכולת להוביל קבוצה בכוחות עצמם ולהביא אותה אל היעדים שהוצבו מלכתחילה.
  • ניהול זמן – אחד ההיבטים החשובים בכל ארגון הוא היכולת לנהל את הזמן בצורה יעילה. ריבוי המשימות בארגונים מקשה על התפקוד ודורש חלוקה טובה של המטלות שיש לבצע – מהדחופה ביותר ועד הדחופה פחות.
  • לחשוב מחוץ לקופסה – בהנחיית קבוצות לומדים לפתח חשיבה יצירתית התורמת להתפתחותו של כל ארגון.
  • עניין של תרגול – חלק משמעותי של הסדנה הוא תרגול הכלים השונים המוקנים בה, כך שהמשתתפים יכולים להתנסות במגוון רחב של פעילויות המסייעות להם לעבוד כצוות.

קבוצת גישות – הסוד הוא בקבוצה

קבוצת גישות מציעה סדנת הנחיית קבוצות מקצועית לקהל יעד נרחב הכולל מנהלי צוות, מנהלי משאבי אנוש, מאמנים אישיים, אקדמאים שיש להם תפקיד משמעותי בחברה, מנחים של קבוצות מקצועיות, אנשי חינוך או מנהלי שיווק. גישות מציעה מגוון רחב של הרצאות, תכניות לימוד וכנסים בנושאים כמו ייעוץ ארגוני, פיתוח מנהלים, אימון אישי או תכניות הכנה לפרישה לגמלאות.