ייעוץ למנהלים

לעתים נשאלת השאלה מדוע המנהל זקוק לסדנת ייעוץ למנהלים. שהרי, אם העסק מתפקד כרגיל והעובדים עושים את כל המאמץ האפשרי כדי לתרום להתפתחותו, אין צורך ביותר מכך. אף על פי כן, כל מנהל, גם אם הוא מנהל ותיק וטוב, זקוק לליווי מדי פעם ולהסתכלות חדשה על הדברים. מדי פעם נוצר הצורך לרענן מעט את כללי הניהול, ללמוד דבר מה חדש על השכלולים בפיתוח וניהול במטרה להעניק לעסק תנופה קלה ולקדם אותו.

למי מתאים ללמוד ייעוץ מנהלים

כאמור, הייעוץ יכול להתאים לכל מנהל ומנהל. אלה כמה דוגמאות לכך:

  • סמנכ"לים – זהו אחד מבין תפקידי הניהול הבחירים ביותר. הסמנכ"ל יכול להיות אחראי על מחלקה גדולה המונה כ-100 עובדים, ועליו לדעת לנהל אותה ביעילות. לעתים גם סמנכ"ל טוב מרגיש שמשהו "תקוע" בניהול שלו וכי הוא זקוק לריענון ולייעוץ ממומחים אחרים. כמו כן, השתתפות בסדנת ייעוץ למנהלים מאפשרת לסמנכ"לים להיפגש עם מנהלים אחרים ולחלוק עמם מניסיונם ומחוויותיהם כמנהלים.
  • מנהל משאבי אנוש – מדובר בניהול לא פשוט אשר מצריך גיוס כוח אדם והתאמת העובד לתפקיד מתאים. המנהל זקוק מדי פעם להדרכה ולייעוץ כדי לשפר את היכולת שלו "לקרוא" את העובדים הפוטנציאליים הבאים לריאיון עבודה ולדעת לנתב אותם לתפקידים המתאימים להם.
  • יועץ ארגוני – יועצים ארגוניים מקבלים כלים חשובים בקורס ייעוץ מנהלים הכוללים, בין היתר, ריענון בנושאים כמו פוליטיקה ארגונית, הגשת דו"ח ארגוני, המבנה ההיררכי של הארגון, סוגיות אתיות או שיווק של מוצרי הארגון.
  • מנהל הדרכה – כל מדריך זקוק למדריך בסופו של דבר. בסדנה לייעוץ מנהלים מקבלים מנהלי ההדרכה את הידע שהם זקוקים לו כדי להעביר הדרכות טובות יותר וכדי לבחור את אנשי המקצוע המיומנים ביותר הבאים להדריך את עובדיהם.

קבוצת גישות – סדנה לכל מנהל

קבוצת גישות הוקמה בסוף שנות השמונים של המאה הקודמת על ידי ד"ר צבי ברק, מומחה למדעי ההתנהגות ולניהול, במטרה לתת מענה למנהלים ועובדים כאחד ולשפר את כישוריהם. ייעוץ למנהלים הוא אחד מתוך מגוון רחב של קורסי ניהול המועברים על ידי טובי המרצים שיש להם ניסיון רב בתחום ההדרכה. בגישות תקבלו את הכלים השונים כדי לשפר את הביצועים שלכם ושל העובדים שלכם בחברה.