זום למורים

הדרכת זום למורים

מגפת הקורונה טלטלה את החיים של מרבית בני האדם, בכל רחבי העולם. בפרט הושפעה ממנה מערכת החינוך בארץ, שנאלצה לעבור מלימוד פרונטלי בכיתות ללמידה מרחוק, דרך הזום. למעשה במדינה כמו ישראל ייתכנו מקרים נוספים שבהם יהיה צורך להשתמש בטכנולוגים ובכלים מתקדמים אחרים כדי לאפשר שגרת לימודים גם במצבי חירום – ולכן חשוב מאוד לצייד את המורים והמורות ביכולות רלוונטיות להוראה דרך מחשב. "גישות הדרכה וייעוץ" מקבוצת גישות למצוינות מציעה הדרכות זום למורים על בסיס בקיאות מקצועית מעמיקה בתחום וניסיון רב גם בהדרכת אנשי מקצוע בתחומים רבים ובהם הוראה. ההדרכה, באופן טבעי, מתבצעת דרך זום ומקנה כלים מעשיים לצד ידע חיוני.

 

מה כוללת הדרכת זום למורים?

* יצירת אינטראקציות מיטביות גם מרחוק – כדי לשמר את הקשר הכל-כך חיוני עם כל תלמיד ותלמידה גם כשלא נוכחים לידם פיזית.

* הנעה לפעולה – הוראה איכותית באמת היא כזו שמאפשרת לתלמידים ללמוד גם בכוחות עצמם, על בסיס משימות מותאמות ותרגולים שונים. דרך הזום ההנעה לסוג כזה של למידה אינה מובנת מאליה, ולכן ההדרכה מציידת את המורות והמורים בכלים מתאימים.

* שימוש בתכנים מתאימים להוראה מרחוק – לרבות מצגות, אינפוגרפיקות, סרטים ועוד.

* פרמטרים טכניים – תאורה, רקע, מרחק מהמצלמה, עוצמת הסאונד ועוד, כדי שהשיעור יתנהל באופן מיטבי גם בפן הטכני.

* התמודדות עם תקלות – כדי להפיק את המקסימום מכל שיעור בכל מצב.

 

הדרכת זום למורים חווייתית ורבת תועלת

קבוצת גישות למצוינות הוקמה כבר בשנת 1987, ומאז צברה ניסיון רחב יריעה ומועיל להפליא בכל הנוגע להתנהלות ארגונים שונים, השבחת עובדים וקיום הדרכות רלוונטיות. חברת הבת "גישות הדרכה וייעוץ" מתמחה בהעברת סדנאות לעובדים בארגונים שונים מכל הסוגים. בנוסף להדרכות זום למורים ולמורות מציעה החברה למי שלקחו על עצמם את אחד התפקידים היותר תובעניים, חינוך הדור הבא, גם סדנאות לפיתוח המנהיגות, לניהול יעיל של זמן ועוד. כל הרצאה מועברת ע"י מרצים מיומנים מאוד ביצירת קשר מוצלח עם כל קהל ובהעברת התכנים השונים באופן אפקטיבי במיוחד. ההדרכות הן בעלות אופי יישומי כך שניתן להפיק מהן מקסימום תועלת – גם מבחינת כל מורה ומורה וגם מבחינת המערכת כולה.

הדרכת זום למורים ומורות

זום הדרכה

העידן הדיגיטלי מספק לארגונים שלל דרכים לשדרוג ההתנהלות ולהרחבה ניכרת של סל האפשרויות – ואכן עוד ועוד גופים מנצלים כלים יעילים חדשים. בעיקר ניתן לזהות את המעבר מהעולם הפיזי למרחב הדיגיטלי בתחום ההדרכות. עוד לפני מגפת הקורונה והשימוש רחב ההיקף בזום, חברות מסחריות וגופים ציבוריים כבר ביצעו חלק מהדרכות העובדים שלהם אונליין, וחסכו בכך משאבים רבים. הצורך בריחוק פיזי ומגבלות התנועה לאחר שהקורונה פרצה לחיינו, הפכו את הזום לנוכח עוד יותר. על-מנת להעביר באמצעות זום הדרכה שתהיה אפקטיבית לא פחות מהדרכה פרונטלית, ואולי אף יותר, חשוב להקפיד על מספר דגשים. הראשון שבהם הוא לפתח הדרכה ייעודית – קבוצת גישות למצוינות מספקת שירות זה על בסיס למידה מעמיקה של הנושא ומומחיות רבה באופן כללי לגבי הכשרות עובדים.

 

איך להעביר באמצעות זום הדרכה אפקטיבית באמת?

* תקשורת נכונה עם המשתתפים – באופן טבעי קשה יותר לשמור על קשר עין, ועל תקשורת בכלל, כשהמשתתפים בהדרכה נמצאים במקום אחר לגמרי. יחד עם זאת הדבר אפשרי, ובעיקר אם מתרגלים העברת הדרכות בזום, מבט אל המצלמה (ולאו דווקא אל המסך), היכולת לאפשר שאלות בפורמטים שונים, התנהלות במקביל בצ'אט ועוד.

* שימוש במבחר רחב של עזרים – סרטונים, תרגולים, מצגות, לומדות אינטראקטיביות וכל כלי אחר שמעשיר את הלמידה ונוח מאוד לשימוש במסגרת הדרכה בזום.

* התמודדות עם בלת"מים ותקלות – שליטה מלאה בכל האספקטים הטכניים של התוכנה (שאגב, הושקה כבר ב-2013), ובנוסף תרגול מצבים ותגובות, בונים את היכולת להתמודד בלי לחץ וביעילות עם כל תרחיש במהלך ההדרכה.

 

לכל מי שזקוק לשימוש בזום הדרכה מקיפה מבעלי ניסיון נרחב

קבוצת גישות למצוינות, באמצעות חברת הבת גישות הדרכה וייעוץ, מייצרת הדרכות מכל הסוגים לכל סוגי הארגונים מזה למעלה מ-30 שנה. בין לקוחות גישות הדרכה וייעוץ ניתן למצוא גופים גדולים כמו אינטל, מד"א, טבע, מפעל הפיס ועוד. הצוות המיומן מאוד רכש ניסיון יקר ערך גם בפיתוח הדרכות שמועברות אונליין – ניסיון אשר מתורגם למציאת מענה כולל ויעיל מאוד לכל צורך. השירות כולל אבחון מדויק של צרכי הארגון, הגדרה ברורה של מטרות כל הדרכה, בניית תוכניות בהתאמה לקהל היעד, תכנון עזרים מעשירים והכשרת צוותים. בסוף התהליך אותם צוותים יוכלו להעביר דרך זום הדרכה בעלת ערך מוסף גבוה, ובכך לשרת את מטרות הארגון.