הדרכת אנשי מכירות ושירות

מחלקת המכירות היא אחת המחלקות החשובות ביותר בכל ארגון. אנשי המכירות והשירות הוא האדם העומד בקשר ישיר עם הלקוח, ועליו לדעת להעניק לו את ההסבר המשכנע ביותר כדי לעניין אותו במוצר החברה. משום כך, הדרכת מכירות חיונית לכל אנשי המכירות, משום שהם האנשים העיקריים המביאים רווחים לחברה. בהדרכה זו יוכלו העובדים להעשיר את הידע שלהם ולשפר את יכולותיהם במכירת המוצרים השונים.

הדרכת מכירות – הטעויות שעושים אנשי המכירות

הדרכת מכירות נועדה לא רק לשיפור הביצועים, אלא גם למנוע טעיות של אנשי מכירות. אלה כמה מבין הטעויות הנפוצות שעושים העובדים ממחלקת המכירות:

  • להציע ללקוח מחיר נמוך – בקרב אנשי מכירות לא מעטים קיימת התפיסה שאם הם יציעו מחיר נמוך ללקוח, הם ישנעו אותו בכדאיות העסקה. למעשה, במרבית המקרים אין זה כך. מחיר נמוך מעיד על מוצר באיכות נמוכה. לקוחות יעדיפו לשלם סכומי כסף גבוהים יותר ובלבד לקבל מוצר טוב.
  • מפסיקים כשיש קושי – ישנם אנשי מכירות אשר מפסיקים את המכירה בעקבות סירובו הראשוני של הלקוח. לעתים ניתן להתעקש באדיבות להמשיך לדבר עם הלקוח במטרה לשכנע אותו באיכות המוצר.
  • לדעת מה הלקוחות רוצים – לא כל איש מכירות יודע "לקרוא" את הלקוח בשיחת הטלפון כדי להתאים עבורו את המוצר הרצוי. בסדנה לאנשי מכירות ניתן ללמוד להבין את הלקוח כבר בשיחת הטלפון הראשונה.
  • חוסר תקשורת – אנשי המכירות לא תמיד יודעים כיצד עליהם לתקשר עם הלקוחות, ואינם נשמעים מספיק כריזמטיים. בסופו של דבר איש המכירות צריך לאהוב את עבודתו ולא לבצע אותה רק כי הוא זקוק לכסף וכי אין ברירה אחרת.
  • עובדים ללא תכנית – לכל ארגון צריכה להיות שיטת מכירות שלפיה מתנהלים העובדים. כאשר איש המכירות אינו מקבל תסריט מסודר, עבודת המכירות שלו עלולה להיפגע.

למכור בקלות עם קבוצת גישות

קבוצת גישות קמה במטרה לסייע למנהלים ולעובדים לשפר את הביצועים שלהם במהלך העבודה. הקבוצה פועלת, בין השאר, במישור ההדרכתי והיא מציעה סדנת הדרכת מכירות. הסדנה נועדה לפתח את כישוריו האישיים של כל עובד ועובד ולהקנות לו כישורי מכירה טובים. מבין הנושאים הנלמדים בארגון ניתן להזכיר פיתוח תקשורת אסרטיבית, אמנות הפרזנטציה, יצירת רושם ראשוני, ניהול לקוחות ועוד.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support