ד

ד"ר מיכל שלי ברק בראיון לערוץ המומחים

אתגרי הניהול החדשים של ימינו

ד"ר מיכל שלי ברק מתראיינת בערוץ המומחים על "אתגרי הניהול בעידן החדש"

ד"ר שלי ברק הינה מנכ"לית 'גישות הדרכה וייעוץ', מתמחה בייעוץ וליווי למנהלים בכירים במשק.

לקריאה נוספת אודות ד"ר מיכל שלי ברק - לחץ כאן

 

מאז ומעולם תפקיד ניהולי טמן בחובו מורכבות וגם אתגר, אבל ההתפתחות הטכנולוגית הביאה לכך שהמנהלים של ימינו צריכים לשאת מכלול מיומנויות מגוונות נוספות אשר בלעדיהם יהיה להם מאוד קשה להנהיג עובדים ובכלל חברות.

ד"ר מיכל שלי ברק, מנכ"ל גישות הדרכה ויעוץ מציגה בתוכנית ערוץ המומחים את המיומנויות המאפיינות את הדור החדש של המנהלים בהשוואה לדור הקודם.

כניסתה של המדיה הדיגיטלית הכניסה אתגרים שלא היו בעבר, המנהלים של ימינו נדרשים להשתמש נכון בכלי ניהול טכנולוגים, כגון: ניהול משימות, מעקב, בקרה ומערכות שליטה.

העבודה הינה אמצעי עבור המנהלים ובשל כך עליהם לפתח כלים ומיומנויות התנהגותיות לשימור ההון האנושי במקום העבודה, לדאוג לרווחתם ולהשקיע בפן החברתי שלהם, כיום יותר מתמיד.

התקשורת של היום מתבצעת באמצעות המדיה הדיגיטלית: דוא"ל, וואטסאפ, SMS וכו', אומנם הדור של היום מפתח מיומנות יוצאת מן הכלל בכתיבה, אך כאשר הם מוזמנים לימי עיון, עליהם ליצור קשרים, להתיידד עם לקוחות, לנהל "סמול-טוק", וזו מיומנות נרכשת שמלמדים אותה כחלק מתוכנית הלימודים של הכשרת מנהלים.

בארה"ב ישנה חשיבות רבה ל"סמול- טוק" של מנהלים במסגרת עבודתם והוא נחשב כחלק מההערכה של קבלת מנהל לעבודה, החברה בודקת האם המנהל בעל כישורים חברתיים, האם הוא יכול לנהל שיחה בצורה בוגרת, להישיר מבט ולא רק לכתוב מיילים ולשלוח הודעות.

הכישורים החברתיים של המנהל נחשבים לא פחות חשובים מיכולותיו המקצועיות ועל כן המנהלים של ימינו, נדרשים להפגין מיומנויות חברתיות, הבאות לידי ביטוי בניהול שיחה וכתיבה תקנית המותאמת למעמד אליו פונים.

למילה הכתובה יש כוח, ועל המנהל לדעת להשתמש בה נכון, מכיוון שבכתב אין אינטונציה שאפשר לשמוע ולהבין מה הצד השני מרגיש או חושב, על המנהלים לבחור את המילים בקפידה, לחשוב על המסר אותו רוצים להעביר, תוך שימוש בכתיבה תקנית ורהוטה, כאשר יש להימנע באופן מובהק משליחת אייקונים ("סמיילים") לדרגים גבוהים אחרים.

המיומנויות הללו הינן נרכשות, הן ניתנות ללמידה, ישנם קורסים המכשירים את המנהלים בדור הY, כאשר הדגש הוא בתקשורת אישית ובינאישית, תיעדוף בחירות, יצירת דיאלוג, ניהול דיון וכו'

 

קבוצת גישות למצוינות יוצרת תוכניות הכשרה ייחודיות ומותאמות למנהלים בדרגים שונים, העוסקות בניהול ופיתוח מיומנויות התנהגות תוך דגש על התפתחות אישית ובינאישית באמצעות אימון והדרכות:

 

לצפייה במגוון תכניות הכשרה למנהלים של גישות הדרכה ויעוץ (מתאים לפעילות פנים ארגונית) – לחץ כאן לצפייה בפרטי קורס פיתוח מיומנויות ניהול במסגרת הכשרת מנהלים של מכללת גישות (מתאים לקהל הרחב) – לחץ כאן

 
יצירת קשר

הרשמה לניוזלטר גישות
לקבלת מודל המצויינות